Rodinné včelárstvo BoFi

    Existencia rodinného včelárstva BoFi sa dátuje od roku 2005, keď som spoločne s Rasťom Fillom /v podsvetí zvaný Malý Rasťo/ začal včeláriť s tromi včelstvami.Každý rok sa počet včelstiev pomaly rozrastal, pričom k dnešnému dňu ich je 15.  Včelnica sa nachádza na úpätí Vihorlatských vrchov v obci Vinné, okres Michalovce v nadmorskej výške 192 m.n.m. Začiatky som absolvoval v uteplených úľoch "B", pričom časom som okúsil aj spôsob včelárenia v nízkonadstavkových úľoch. Nakoľko viac sa mi pozdáva práca s nízkymi nastavkami,postupne obmieňam klasické B-čka za Langstroth 2/3.Okrem medu získaváme aj ostatné včelie produkty a to peľ, propolis a vosk.Taktiež sa zaoberáme predajom včelých produktov, a rôznych pomôcok a doplnkov pre včelárov.

Ciele

    Najbližším cieľom je nadalej postupné zvyšovanie počtu včelstiev, konečný počet včelstiev však je otázny. S tým úzko súvisí úľová otázka, v mojom prípade to znamená komplexný prechod na nízkonadstavkové úle a tým ponechanie jednej rámikovej miery na včelnici. Za účelom zvyšovania medných výnosov je potrebná zmena stabilného systému včelárenia na kočovný spôsob včelárenia. Samozrejmosťou je produkcia kvalitného medu a iných včelích produktov.

    V neposlednom rade je to propagácia včelárstva,napríklad aj prostredníctvom tejto stránky. Preto uvítam Vaše postrehy, nápady, pripomienky a podnety, ktoré pomôžu zvýšiť úroven stránky BoFi.

Novinky

Úprava stránky

13.08.2014 00:08
Napriek tomu, že som sa stránke nevenoval takmer dva roky, , aj keď som z času na čas sem zablúdil, aspoň si prezrieť staré fotky, zistil som že...

Med v Grécku

09.09.2012 21:47
  Tohto roku sa mi v rámci letnej dovolenky podarilo navštíviť grécky ostrov Kefalónia. Úprimne sa priznám, že až doposiaľ to pre mňa...

Júl II.

09.07.2012 21:14
  Aj keď som si myslel, že rojový ošiaľ pominul, nebolo tomu, celkom tak, a koncom júna sa mi vyrojilo jedno včelstvo. Roj sa usadil na...

Júl

04.07.2012 22:29
V polovici júla som privítal vzácnu návštevu, a to môjho veľmi dobrého známeho a spoluzakladateľa včelnice "Malého Rasťa". Kedže bol čas vytáčania...

Včelárska nedeľa na Zemplínskej šírave

17.06.2012 15:57
  10. júna 2012 zorganizovalo vedenie ZO SZV v Michalovciach Včelársku nedeľu. Miestom konania bol tohto roku areál Vojenskej zotavovne...

Vytáčanie medu

28.05.2012 20:31
  Máj je obdobím kedy je na včelnici najviac práce. Okrem obdobia rojenia je to aj čas vytáčania medu. Rojenie ma zatiaľ netrápi, nakoľko...

Kvitnutie repky

07.05.2012 21:43
28. apíla rozkvitla repka, ktorá je vzdušnou čiarou vzdialená asi 1 km od včelnice. Po týždni kvitnutia som sa vybral do poľa pozrieť, ako ju...

Apríl II.

25.04.2012 20:31
Kvitnutie čerešne je signálom na vloženie medzistienok do včelstiev. Aj tento rok som už mal nachystané nízke nádstavky s medzistienkami, pričom do...

Parné tavidlo vosku

20.04.2012 19:17
  Už dlhší čas som rozmýšľal nad spôsobom akým budem získavať vosk. Uvažoval som nad parákom a lisom, taktiež aj nad slnečným tavidlom....

Včelárska výstava Trenčín

17.04.2012 22:10
Aj tohto roku sa mi podarilo navštíviť včelársku výstavu v Trenčíne.Ako som už uviedol, podľa mojho názoru je to jedna z najlepších včelárskych...
Záznamy: 1 - 10 zo 23
1 | 2 | 3 >>
,
Google Pagerank
Seznam srank
alexarank
Yahoo backlinks